Április 24-én reggel 8:30 óra körül érkeztünk meg a mártélyi Erdei Iskola épületébe. A háromnapos kiránduláson a készségfejlesztő iskola 9. és 10. osztálya ott is aludt, míg a napközbeni programba több másik osztály is becsatlakozott. Érkezésünkkor Pótári Mihály fogadott bennünket szívélyesen, aki körülvezetett minket az Erdei Iskola területén. Az első feladat a szobák elfoglalása volt. A szépen kialakított, igényesen bútorozott szobákat gyorsan elfoglaltuk. Összesen 19 tanuló, 7 lány és 12 fiú, valamint 4 felnőtt aludt a területen.
A hétfői napon az 5. és a 6. osztály csatlakozott hozzánk. Miután berendezkedünk és játszottunk egy kicsit az Erdei Iskola udvarán kialakított játszótéren, Pótári Mihály tartott egy tájékoztatót a tanulók számára. Ismertette a programokat, valamint elmondta az Erdei Iskolában betartandó szabályokat. A beszélgetés után ebédelni indultunk. A napi öt étkezés minden alkalommal nagyon jóízű és bőséges volt, mely kivétel nélkül nagy sikernek örvendett mind a tanulók, mind a felnőttek körében.
Az első program sorverseny volt, melyet a Faluházban vezetett Pótári Mihály. A játékos feladatok nagyon sokrétűek voltak, és minden esetben igazodtak a tanulók képességeihez. A csapatok a felnőttek vezetésével játszottak, amely által még inkább összekovácsolódott a már egyébként is jól összeszokott két osztály. Az ügyességen túl a játékok alapját az együttműködés is képezte, ami jelentősen segítette azt, hogy a tanulók érzékeljék, mindenki részvétele egyaránt fontos.
A hétfő délutáni program lovaskocsikázás volt. Szerencsére a rossz idő sem szegte a fiatalok kedvét, mindenki nagyon jól szórakozott. Bejártuk lovaskocsival a falut, valamint a mártélyi Tisza-partra is ellátogattunk. A jó hangulatot fokozta a kocsikázás közbeni mulatozás, zeneszó.
A lovaskocsikázás után elbúcsúztunk az 5. és a 6. osztálytól. Este pizsamaparti keretében szórakozhattak a tanulók.
Kedd reggel a 7. és a 8. osztály csatlakozott hozzánk. A reggeli után tanösvény túrára indultunk. A túra során megismertük a mártélyi Tisza-part növény- és állatvilágát. A tanulóknak nagyon tetszett az interaktív bemutató. Pihenésképp megálltunk a Hullámtér vendéglőben, ahol egy üdítőital mellett frissülhettünk fel. A túrázás után sem tétlenkedtünk. A faluházban Palásti Ágnes tartott kézműves foglalkozást a tanulóknak. Kiemelnénk, hogy a tanulók képességéhez igazodott, könnyen kivitelezhető volt a feladat, emellett nagyon látványos volt, mindenki kiélhette a kreativitását. A délutáni program vásárhelyi perec sütés volt, melynek rejtelmeibe Piroska néni vezette be a tanulókat. A diákok minden folyamatban részt vehettek – összekeverték a hozzávalókat, gyúrtak, kígyót és kört formáztak. A dolgos óráknak meg is lett az eredménye, a tanulók a kisülés után el is fogyaszthatták munkájuk „gyümölcsét”. A sütés után búcsúztunk el a 7. és a 8. osztálytól.
Kirándulásunk utolsó programja a népi játékok kipróbálása volt. A mártélyi futball pályán a tanulók a surittyázást és a csülközést próbálhatták ki. Nagy élvezettel vetették bele magukat, felhőtlenül szórakoztak.
A program után a jó időt kihasználva a fiatalok birtokba vehették az Erdei Iskola játszóterét, ahol a régi és az újonnan kialakult barátságok még szorosabbá köttettek. Ebéd után búcsúztunk el oly kedves szállásunktól és szállásadóinktól, majd elindultunk Hódmezővásárhelyre.
Összességében a kirándulás rendkívül színes programot kínált számunkra. Nem csak a diákok, de a felnőttek is éppoly jól szórakoztak. A barátságos, elfogadó légkör, a kedves személyzet mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy mindannyian csodás élményekkel térhessünk haza. Az élményeket mindannyian elcsomagoltuk képzeletbeli táskánkba, ezek segíteni fognak nekünk abban, hogy túllendüljünk az esetleges nehezebb napokon is. Ezúton is köszönjük szépen mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy tanulóinkat elvihessük erre a csodálatos, gyerekbarát helyre. A mártélyi kirándulást sokáig emlegetni fogjunk!