
Az iskolai kézműves szakkör 1999 óta működik intézményünkben. A szakkör tagjai a kézművesség iránt érdeklődő, jó kézügyességű, tehetséges tanulókból áll. A szakkörben differenciált feladatadással és segítségnyújtással folyik a tehetséggondozás.
A műhelymunka célja, hogy a gyermekek elsajátítsák azokat az elméleti és gyakorlati tudnivalókat, amelyek lehetővé teszik az alkotó munkát, az önkifejezést. Kiemelten kezeljük a tanulók személyiségének harmonikus kibontakoztatását. A kézműves tevékenységek megismerésével a hagyományos kultúra átörökíthető, a múlt értékei beépíthetők a mai tárgykultúrába, tárgyalkotó tevékenységbe. A műhelymunka feladata az értékteremtésen és értékmegőrzésen keresztül a munkára nevelés elősegítése.
A kézművesség során fejlődik a szakköri tagok manuális és konstruáló képessége, kreativitása, képi és plasztikai kifejezőképessége, komponáló és rendező képessége, szem-kéz koordinációja. Az alkotások készítése közben alakul ízlésviláguk.
A szakköri foglalkozásokon megismerkednek a tanulók különféle anyagokkal, azok megmunkálási lehetőségeivel, mint az agyag, textil, bőr, papír formálhatóságával, felhasználhatóságával. Dísztárgyakat, játékokat, használati tárgyakat terveznek és készítenek.
Kérdése van?
Amennyiben nem találja az információt, amit keres, kérjük lépjen velünk kapcsolatba! Megadott elérhetőségeinken keresztül munkatársaink segítenek Önnek.